اخبار

دادستان کل کشور: “گشت ارشاد” تعطیل شد

چه امتیازی میدهید

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: جنگ ترکیبی اخیر آمیخته ای از موضوعاتی از جمله؛ «سیاست»، «جنگ سایبری»، «اخبار جعلی و نشر اکاذیب» بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در سلسله نشست های تبیین جهاد با موضوع «تبیین ابعاد جنگ ترکیبی در مسائل اخیر» با بیان اینکه شیوه تهاجم دشمن جمهوری اسلامی ایران بی سابقه است و سبک جدیدی را در ما دشمن نشان می دهد، گفت: در فتنه های اخیر دشمنان با هماهنگی و هم افزایی با یکدیگر با شیوه ای از جنگ ترکیبی به مقابله با جمهوری قیام کرده اند که بی سابقه است. استکبار جهانی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به بحث نظامی و سپس به بحث اقتصادی روی آوردند.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: در دهه های بعد در بحث فرهنگ و سیاست و امروز با مرحله جدیدی از جنگ ترکیبی با اضافه شدن جنگ سایبری از همه عوامل ذکر شده مواجه هستیم.

منتظری ادامه داد: تمامی اقدامات علیه کشور عزیزمان توسط پنج کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و رژیم صهیونیستی و البته با کمک مالی برخی کشورهای عربی منطقه انجام می شود که رهبر انقلاب گاو نقدی نامیده می شود. .

وی مضامین جنگ هیبریدی اخیر را برجسته کرد و گفت: جنگ هیبریدی اخیر قابل مقایسه با جنگ تحمیلی نیست بلکه آمیخته ای از مضامینی مانند؛ «سیاست»، «جنگ سایبری»، «اخبار جعلی و نشر اکاذیب»، «جنگ دیپلماتیک و برهم زدن روابط ایران با سایر کشورها»، «جنگ فرهنگی»، «ایجاد درگیری های مذهبی، قومی و مذهبی و «تشدید درگیری های اقتصادی و نظامی» . تحریم ها “” بودند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید  کلینزمن: حرف هایم را درباره ایران پس میگیرم

دادستان کل کشور شناخت نقشه های دشمن در جنگ ترکیبی را عامل مهمی در خنثی کردن آن می داند و یادآور می شود: یکی از عواملی که به نیروهای متخاصم در رویارویی در جنگ های نظامی کمک می کند، برخورداری از امکانات لازم و شناخت نقشه های دشمن است. حضور دشمن در جنگ ترکیبی که اکنون در آن موجه هستیم، منتفی نبود و اقدامات لازم برای شناسایی نقشه های دشمن انجام شد.

منتظری با بیان اینکه در جنگ های مرکب مسئولیت ها بر عهده هیچ سازمان خاصی نیست و هرکسی با توجه به توانایی خود مسئول است، گفت: حوزه های علمیه، مبلغان و طلاب نیز باید با مجهز شدن به علم و دانش در این رویارویی عظیم وارد عمل شوند. تجربه. همراه با سایر نهادها در عرصه جهاد وارد شوید.

وی افزود: عده ای در دولت های گذشته به دستور رهبر انقلاب در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات توجهی نکردند و فضای مجازی را بدون حاکمیت رها کردند و بستر را برای عوامل دشمن ایجاد کردند. پرونده این افراد را ضبط و تشکیل داد.

این مقام ارشد قضایی در پاسخ به سوال یکی از حاضران مبنی بر اینکه چرا قوه قضائیه بر فضای مجازی نظارت نمی کند، گفت: در زمینه نظارت بر فضای مجازی قوه قضاییه وظایف خود را انجام داده است اما در سایر مراحل هیچ اقدامی صورت نگرفته است. . افرادی در کشور هستند که از اقدامات لازم برای رصد فضای مجازی و سایر مسائل حساس کشور ممانعت می کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید  لیست باشگاه های تی آر ایکس TRXدر کرج

منتظری رعایت الزامات و مصالح عالیه نظام را امری مهم در عملکرد قوه قضائیه دانست و گفت: قوه قضاییه مبتنی بر سیره پیامبر و ائمه اطهار(ع) از اقدامات عجولانه و غیرعلمی پرهیز می کند. و احترام به مقتضیات و مصالح عالیه نظام مورد تاکید این مرجع است. گاهی شرایط خاص کشور ایجاب می کند که مفسدان ریشه یابی شوند تا مشکلات جدیدی در کشور به وجود نیاید.

وی با اشاره به اقدامات همه جانبه آمریکا برای اتحاد سایر کشورها علیه ایران گفت: در نشست اخیر شورای حقوق بشر آمریکا به دنبال اتحاد کشورهای دیگر جهان علیه جمهوری اسلامی ایران بود. ایران و طبق اطلاعات دریافتی این اقدام با پرداخت مبالغ هنگفتی به برخی کشورها صورت گرفته است.

رئیس دادستان کل کشور موضوع حجاب در کشور و به ویژه شهر قم را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: حجاب در کشور به ویژه در شهر مقدس قم یکی از اصول است.

منتظری افزود: قوه قضائیه از همه فعالان فرهنگی به ویژه حوزه های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی می خواهد با توجه به وظیفه ذاتی خود برنامه های علمی را بر اساس درایت خود برای دفع اقدامات دشمن برای ما ارسال کنند. پیام ها و جامعه انقلابی مطالبات خود را در عرصه مبارزه با فعالیت فرهنگی دشمن مطرح خواهد کرد تا پشتوانه ما در دستگاه قضایی باشد.

وی در پاسخ به سوال یکی از حاضران در جلسه چرایی تعطیلی گشت ارشاد گفت: گشت ارشاد ربطی به عدالت ندارد و از همان جایی که در گذشته تاسیس شده بود تعطیل است. البته نظارت بر اقدامات رفتاری در سطح جامعه توسط دستگاه قضایی ادامه دارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید  طراحی سایت در کرج

این مقام ارشد قضایی با بیان اینکه برای رسیدگی به ریشه های اغتشاشات اخیر کم کار نخواهیم شد، گفت: به عنوان دادستان کل کشور این قول را به افکار عمومی می دهم که برای رسیدگی به ریشه ها کم کار نشویم. از اغتشاشات اخیر اما با توجه به شرایط به خصوص در کشور نیازمند اقدامات سخاوتمندانه قوه قضائیه هستیم.

منتظری با توجه به موضوعی که در زمینه عدم استیفای حقوق عامه از سوی دادستانی کل کشور مطرح شده است، یادآور شد: حقوق عامه از حیطه گسترده ای برخوردار است و قوه قضائیه و همچنین دادستانی کل کشور انجام داده اند. به انجام هر کاری در این زمینه ادامه خواهد داد. البته در سال های اخیر و در مواجهه با چالش های جدید، قوانین جدیدی وضع شده است که با جدیت دنبال می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه عموم مردم انتظار برخورد قوه قضائیه با جنایات اخیر را داشتند و این مطالبه به حق بود، گفت: باید توجه داشت که در مواجهه با معاندین قوه قضائیه به دنبال رهبران و بازیگران کلیدی بود که این امر مستلزم زمان بود.

به گفته دادستان کشور در دیداری که با خانواده شهید آرمانعلی واردی داشتیم با صبر بی بدیل این خانواده عزیز مواجه شدیم که ما را در شناسایی و رسیدگی به عوامل اصلی منشاء شهادت این عزیز یاری کرد. شهید .

منتظری گفت: جلسات توجیهی برای اسرای اغتشاشات اخیر به دلیل عواطف و گره های روحی که دشمنان برای آنها ایجاد کردند برگزار شد و نتیجه خوبی را شاهد بودیم که این حوزه اقدام موثری انجام داد،

محمدرضا کرمی

میتوانید برای افزودن کسب و کار خود به صورت "رایگان" در سایت به ما پیام دهید 09375473322

نوشته های مشابه

‫۲۱ دیدگاه ها

  1. تبلیغ در گوگل رایگان هم انجام میدید؟ من میخوام تبلیغات رایگان در گوگل انجام بدم. لطفا راهنمایی میکنید
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا